Naše oddělení se aktivně zapojuje do mezinárodního projektu LES VE ŠKOLE.

Certifikát "Lesní třídy" 2022/23, 2021/22, 2020/21, 2019/20

vychovatelka Blanka Zirnsáková

ŠD Montessori

blanka.zirnsakova@zsmeteo.cz

Milý rodiče, milé děti!

Jak už asi víte, jsme nejen třída Montessori, ale i tzv. Lesní třída, která se již čtvrtým rokem zapojuje do projektu "Les ve škole" a po jeho úspěšném zakončení , který je vždy na konci školního roku, získáme certifikát.

Co nás čeká v tomto roce...?

Seznámíme se nejen s myškou a liškou, ale také se Štěpánkem. Kdo to je nebo co to je, si nechám jako překvapení. :-)

Budou nás doprovázet po celý rok. Do lesa, na vycházkách, na akcích a všude tam kde se dá zažít dobrodružství.

Čekají nás tématické naučné stezky v přírodě, bojovky a neposlední řadě budeme i tvořit.

Tak vzhůru za dobrodružstvím...

Štěpánek a Violka

2.5.2024 "Skleněná dílnička"

24.5.2024 "Retro hry" - DDM Modřany

30.5.2024 "Svět modřanskou tůní" - ekocentrum Koniklec

18.6.2024 "Oslava narozenin"

Čarodějnický slet

Každoročně se koná celosvětový čarodějnický slet a jen jeden nejúspěšnější absolvent všech čarodějnických zkoušek bude mít tu čest ho svolat. Bylo potřeba odhalit 8 tajemných čarodějnických symbolů, která je postupně navede k pokladu/odměně. Stezka měla 10 stanovišť a děti plnily různé úkoly - lektvary, létání na koštěti, čarování hůlkou, věštění z křišťálové koule atd.  Ale co to, úspěšný byly všichni! :-))

25.4.2024 | Blanka Zirnsáková

V dálce svítí

Dívali jste se někdy v noci na oblohu? Představte si, že stejně tak se hvězdy dívají dolů na naši rozzářenou Zem. Navštívili jsme Národní galerii, kde jsme měli krásný tvořivý program "V dálce svítí". Děti si vyzkoušely vytvořit pomocí světel a UV světelnou podívanou. Někteří umělci se o to, zdá se, už pokusili. Pozorovali jsme, jakým způsobem ve svých dílech využívají světlo a vytvořily si drobnou skicu na fasádu domu a instalaci, kterou rozzářila UV světla.

21.3.2024 | Blanka Zirnsáková

Rychlé šípy - prezentace dětí

Členy klubu byli Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka, jejich klubovním psem byl Bublina a po něm Kuliferda. Rychlé šípy původně vycházely jako komiks v časopise Mladý Hlasatel - od 17. prosince 1938. Zatímco autorem textu byl vždy Jaroslav Foglar, kreslířem první série byl Jan Fischer poté Marko Čermák. Nejznámější knihy: Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta.

29.2.2024 | Blanka Zirnsáková