ŘÍJEN

4.10.2023 - Tereza Ševčíková
ŘÍJEN

V říjnu už se začíná ochlazovat a příroda se pomalu připravuje k zimnímu spánku. Uzrávají plody na stromech i v lese. Zvířátka sbírají potravu a připravují se na zimní spánek.

My jsme společně šli na houby a povídali jsme si o tom, které houby jsou jedlé a které bychom raději neměli sbírat.

Zkusili jsme zařadit jednotlivé plody do skupin ovoce a zelenina.

V komunitním kroužku jsme probírali změny, které v přírodě během podzimu probíhají a povídali jsme si o stromech (poznávali jsme Buk, dub, kaštan a lípu).

Vytvořili jsme společně krásné lapače snů, kostlivce z vatových tyčinek, strašidla, a zajímavé antigravitační ptáčky.

Zajímavá činnost byla v rámci vlaštovkiády děti dostaly vlaštovky, které si složily. Tato činnost děti moc bavila a vlaštovky létaly moc hezky.

2.10.2023 akce ŠD

Králíci Hop a Hup, začátek 13.00 - 70,-Kč

(v případě, že se dítě nezúčastní, prosím vyzvednout do 13.00).