LEDEN

31.1.2024 - Zuzana Vacková

TŘI KRÁLOVÉ, KALENDÁŘ NA LEDEN, HODINY, CELOROČNÍ HRA, TAŽNÍ A STÁLÍ PTÁCI, DRUŽINOVÁ AKCE ,,ZVÍŘECÍ OBLUDKY"

V Lednu jsme se naučili pro někoho nové věci, jiní si jen oživili stávající vědomosti.

• Tři králové
  • Tažní a stálí ptáci + pracovní list a seznámení se s nimi
  • Kalendář na leden - zaznamenání si do něj školní a družinové akce

Také jsme se seznamovali s mezinárodními dny -  jako je 10.1. Mezinárodní den tuleňů, lachtanů a velryb - povídali jsme si odkud pocházejí a kde je můžeme vidět.

Opět jsem se posunuli na mapě celoroční hry.

Často si hrajeme, teď nás nejvíce baví hra ,,BINGO" a hra, která nás učí HODINY.

Naše vyrábění nemá konce. Vyrábíme k probraným tématům:

• KORUNY TŘÍ KRÁLŮ
  • TUČŇÁK
  • LEDNÍ MEDVĚD

Pouštění filmů a pohádek nás moc baví! Dívali jsme se na :

• Pan Popper a jeho tučńáci
  • Lední medvídek
  • Happy feet 1 a 2
  • Ptáci stěhováci - v anglickém jazyce
  • na přání Harry Potter díly 1, 2 a 3

Na závěr měsíce nás čekala družinová akce ,,ZVÍŘECÍ OBLUDKY" - kde jsme se seznámili s pavouky, hady, žábami, ještěrkami i brouky. Několikrát jsme valili bulvy, když pán s těmito zvířátky okolo nás chodil a my jsme si je mohli prohlédnout z velké blízkosti a dokonce odvážlivci si je i pohladili.