ÚNOR

29.2.2024 - Zuzana Vacková

SVĚTOVÉ A MEZINÁRODNÍ DNY, MASOPUST, VALENTÝN, SOVIČKY, KALENDÁŘ NA ÚNOR, NOVÝ SPOLUŽÁCI

Po jarních prázdninách jsme se setkali v plné síle a dobré náladě. Říkali si o tom co jsme zažili.

Opakovali si pravidla slušného chování ke svým spolužákům a okolí.

Opět se seznámili se světovými a mezinárodními dny:

• Darwinův den a mezinárodní den Červené ruky - 12.2.
  • Světový den rádia - 13.2.
  • Světový den léčby zvukem - 14.2.
  • Mezinárodní den průvodců cestovního ruchu a mateřského jazyka - 21.2.
  • Den sesterství, Den skautů a Den zamyšlení - 22.2.

Povídali jsme si o tradicích spojených s MASOPUSTEM a vyrobili jsme si masky. Na VALENTÝN si děti vyrobili valentýnské  kytice z lásky pro maminky či jiné milované.

Tvoření nás neminulo:

• Sněženky
  • origami SOVIČKY
  • Ptáci na krmítku
  • DUHA

Také se vidali mimo areál školy. Poprvé za hledáním zpěvu ptáků a jejich rozeznávání. Jiný den prozkoumat okolí a říci si kde co je - Meteorologická stanice, baseballové hřiště a na závěr hrátky na sportovním a dětském hřišti.

Jeden den nám paní vychovatelka udělala pohybový ve třídě. Vytvořila překážkovou dráhu, zahráli jsme si oblíbenou ,,židličkovanou"  a taneční lekce dle písní.

Do třídy nám přikoupila Zuzka novou zábavu a tím je terč.

Ve třídě naší družiny jsme uvítali nové spolužáky, kterými jsou čtyři živelní kluci. Jsou to kamarádi z přípravné třidy.