CO NÁS ČEKÁ

19.1.2024 - Dita Kotková

Týden 22.-26.1.

V příštím týdnu nás čeká ve čtení písmenko H h, koncem týdne začneme  B b. Všechny děti zvládají přečíst slabiku. Někdo již pěkně slabiky váže, někdo je odděluje (seká). Pokud děti zvládnou, mohou se již pokoušet slabiky při čtení  vázat, aby čtení bylo plynulejší. Komu to nejde, nic se neděje, trénuje a půjde to časem. V rámci domácího procvičování můžete dětem např. zkusit pomoci tím, že dítě přečte slova nejprve samo a poté je přečtete s ním společně, pěkně vázaně :)
Ve psaní se budeme učit písmenko z, koncem týdne možná d.

V matematice budeme procvičovat počítání do 9, koncem týdne se začneme seznamovat s 10.

Prosím, aby si děti od příštího týdne nosily peněženku (nebo kapsičku, uzavíratelný pytlík apod)., kde budou mít cca 20 Kč v mincích (1 Koruny, 2 Koruny, 5 Koruny). Budeme s mincemi občas počítat různé slovní úlohy a budeme je využívat i ve druhém pololetí.

Děkuji Vám, Kotková