Informace k nástupu žáčků PT2

1.9.2023 - Eva Suková

První týden školáka v PT2

Vážení rodiče,

pokud jste obdrželi email ze adresy Pt2.zsmeteo@gmail.com, bude Váš malý školák navštěvovat ve školním roce 2023/24 třídu PT2.

Níže najdete informace o prvním týdnu školní docházky.

V pondělí 4.9. 2023 prosím přijďte v 8.00 h před hlavní vchod ZŠ Meteorologická.

Pan ředitel PhDr. Alexandros Charalambidis pronese krátkou uvítací řeč, představí učitelský sbor a poté se starší žáci vyšších ročníků rozejdou do svých tříd.

Žáci přípravných tříd (a prvních ročníků) budou cca v 8.15 h vyzváni, aby si našli svou paní učitelku. Budu mít viditelnou cedulku označenou "PT2".

Společně se všichni vydáme do naší třídy, kde bude příležitost k prvnímu seznámení.

V první hodině Vám předám krátké informace o režimu dne a opět společně odejdeme ze školy. Na tento první den je potřeba zajistit hlavně dobrou náladu a úsměv :)

V úterý 5.9. 2023 se sejdeme v 7.50 h před školou. Děti si převezmu a doprovodím do třídy. Prosím sbalte dětem přezůvky, svačinu a pití. Vyučování končí po 2 vyučovací hodině. Děti předám rodičům osobně v 10,00 hod.  před hlavním vchodem.

Od středy jsou již 4 vyučovací hodiny. Vyučování končí v 11:40.

První týden je pro děti opravdu velmi náročný. Budeme se seznamovat, orientovat se v budově školy, prozkoumáme i venkovní hřiště a okolí školy. Děti budou potřebovat přezůvky, svačinu a pití.

Každé ráno si děti vyzvednu v 7.50 h před školou a pomohu jim najít šatnu a třídu. První dny se budeme rozkoukávat, délku vyučovacích hodin a přestávek si přizpůsobíme podle našich potřeb.

Na oběd děti v prvních dnech povedu osobně cca v 11.20 h. Naučíme se v klidu nosit tác s jídlem, bez přítomnosti ostatních žáků školy. V prvním týdnu doporučuji vyzvedávat si děti hned po obědě a nedávat je do školní družiny.

Naším cílem je, aby se děti cítily dobře a bez stresu zvládly nové prostředí.

V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Těšíme se na Vás

Bc. Eva Suková (třídní učitelka PT2)

Kateřina Dušková (asistent pedagoga)