27.3. Dny pro záchranu života

3.4.2024 - Jindra Němečková
27.3.  Dny pro záchranu života

Dny pro záchranu života

I v letošním roce všichni žáci naší školy absolvovali interaktivní program "Dny pro záchranu života."

Program byl veden moderní, zábavnou formou. Žáci se naučili rozpoznat život ohrožující stavy, zbavit se strachu z ošklivě vypadajících poranění a zachovat si v krizové situaci chladnou hlavu. Na spolužácích se naučili ošetřit drobná poranění nebo zlomeniny, zastavit krvácení, resuscitovat a zajistit nebo přivolat lékařskou pomoc.

V rámci dvouhodinového programu měli možnost si vše prakticky vyzkoušet v připravených modelových situacích. K dispozici byl také plně vybavený sanitní vůz včetně všech přístrojů a vybavení, s nímž profesionální záchranáři denně pracují.

Na závěr žáci obdrželi diplom "Mladý záchranář".

I naše třída se programu zúčastnila. Prakticky jsme si vyzkoušeli, co máme dělat a jak zjistit, když člověk nedýchá. Hrudníky na modelech jsme promačkávali, co nám síly stačily, jako by opravdu šlo o život. V sanitním voze jsme si prohlédli nosítka a další vybavení, které záchranáři používají ke své každodenní práci.

Děkujeme instruktorům za poutavý a poučný program a těšíme se na další úspěšnou spolupráci.

Naše názory:

Sabča:

Nelíbila se mi na konci programu figurína, která měla zlomenou kost. Z krve se mi dělá špatně. Líbilo se mi, že jsme se neučili. Program trval dvě hodiny a po nich jsme šli domů - huráááá!

Vanesa:

Program se mi líbil, ale hodně věcí se opakovalo z minulého roku. Bylo mi špatně z figuríny, točila se mi hlava. Lektoři byli hodní a zábavní.

Matěj:

Bezvadné bylo, že jsme se neučili! Program byl zábavný, ale bylo špatné, že jsme s mámou téměř nestíhali paní  zubařku.

Anička:

Líbilo se mi prohlížení sanitky, do které jsme si mohli i vlézt a prohlédnout z blízka. Super bylo, že jsme přišli o dvě hodiny vyučování, hlavně o matematiku!

Matyáš:

Super bylo, že jsem se naučil zastavit tepenné krvácení. Nelíbila se mi figurína, dělalo se mi z ní ,,šoufl."

Natka:

Výborná byla prohlídka sanitky, kde jsem se dozvěděla, které zařízení k čemu slouží. Velice oceňuji těžkou práci záchranářů. Taky mě nedělala dobře otevřená zlomenina figuríny.

Toník:

Naučil jsem se dost nových věcí - třeba jak zachránit člověka. Také jsme si mohli prohlédnout sanitku. Za mě byla top masáž srdce, to mě bavilo! Mínus bylo, že jsem se zapomněl přezout a celou dobu venku jsem lítal v bačkorách.