Dítě v Dlouhé

Dítě v Dlouhé

17.4. Dítě v Dlouhé 2024

Festival se koná v termínu od 12. dubna do 17. dubna

Divadlo v Dlouhé má pětadvacetiletou zkušenost s hraním pro děti všech věkových kategorií. Představení pro školy připravuje každou sezónu. Pořádá dva festivaly pro dětské a mladé publikum - zimní Festival 13+ nejen pro teenagery a jarní Dítě v Dlouhé. Festival Dítě v Dlouhé je určen pro mladší publikum. Jsou v něm představeny nejzajímavější inscenace z mimopražských divadel.

V letošním ročníku jsme si vybrali představení  divadla z Kladna:

Malý strom

Inscenace je inspirovaná tvorbou spisovatele Forresta Cartera o čerokíjském pohledu na svět a jeho obyvatele.

Na vrcholky vysokých hor vede vyšlapaná cesta. Je místy strmá, náročná, ale snad i správná. Čerokíové, divocí krocani, jestřábi a chřestýši to vědí, a tak po ní spokojeně kráčejí už stovky let.
Malý strom je chlapec, kterého babička s dědečkem vychovávají v horách po indiánsku. Přes kvetoucí stráně, zelená kukuřičná pole, červenající se javorové lesy, ranní mrazíky a pár odboček do světa bílého muže nás nakonec cesta zavede až tam, odkud je v noci vidět hvězdná obloha, za kterou se rozprostírají věčná loviště.

Naše názory:

Lukáš:

Představení se mi líbilo. Bylo i poučné – jeden národ nesmí zotročovat druhý. Také jsme se naučili, jak se vyrovnat s bolestí = musíme zhluboka dýchat a zapomenout, co se nám děje. Divadelní představení doporučuji, chtěl bych, aby bylo i zfilmované.

Natka:

Mně se představení líbilo i nelíbilo. Nelíbilo, protože bylo strašidelné a smutné. Ponaučení bylo, že lidé musí být slušní i k jiným národům. Divadlo doporučuji pro věkovou kategorii spíš od 12 let.

Áňa:

Představení se mi taky líbilo i nelíbilo. Divadlo bylo smutné, moc jsem to nepochopila. Postav jsem se bála, byly dost tajemné!

Tonda:

Inscenace byla poučná a pro mě dost pochopitelná. Jen bych divadlo doporučil až od 12 let.

Majda:

Děsily mě kostýmy herců. Divadlo se mi nelíbilo, raději mám vtipné věci. Za mě nedoporučuji, je to pro starší děti!

Kryštof:

Líbilo se mi to, ale přesně jsem nechápal, o co vlastně šlo. Masek jsem se nebál, neděsily mě. Také doporučuji pro starší děti.

Vaneska:

Divadlo se mi moc nelíbilo. Kostýmy a i líčení postav bylo dost strašidelné! Nedoporučuji.