Hmyzí hostina

Hmyzí hostina

11.12. Hmyzí hostina

(pan učitel F. Starosta)

Už jste někdy ochutnali jídlo budoucnosti? My ano:-))).

Celá třída se na hostinu moc těšila, pořád se ptali, kdy už pan učitel přijde. Konečně jsme se dnes dočkali. Pana učitele Starostu děti přivítaly s velkým nadšením. To ještě někteří netušili, co všechno je čeká!

Na úvod nám pan učitel vysvětlil, že za chvilku opravdu nebude mít lidstvo co jíst. Proto se lidé budou muset spokojit s hmyzem, respektivě s jejich larvami.

Nejprve jsme se seznámili s osmi zástupci bezobratlých, jejichž obrázky visely na tabuli. Ještě než začala hostina, pan učitel vybral dva dobrovolníky, kteří byli ochotni vše ochutnat a zároveň obodovat.

Za dívky se přihlásila  Majda.  Chlapce reprezentoval Toník. Ti dostali vzorek jako první. Bylo fajn pozorovat, jak se Majda tvářila, když jí brouk zrovna nechutnal. Byla velice čitelná. Zato Tonda si celou dobu zachoval ,,poker face.“ Vůbec jsme nepoznali, jestli mu daný vzoreček chutná nebo ne. Maximálně zvedl palec nahoru a dál statečně žvýkal. Svoje hodnocení zapsali do tabulky a kolega nabídl ochutnávku celé třídě.

Postupně jsme ochutnali larvy motýla, dafnie, blešivce neboli vodní blechu, krevety, potemníka moučného, cvrčka. O něm Tonda prohlásil, že chutná jako řízek:-))). A konečně jsme okoštovali i hmyzáky budoucnosti: bráněnku (vosu) a saranče stěhovavé, které pochází z Afriky.

Někteří jedinci se chytře řídili bodováním. Když daný vzorek dostal málo bodů, tak si ho nevzali. Někdo byl tak statečný, že ochutnal vše. Nevšední hostina se všem moc líbila.

Děkujeme panu učitelovi za zajímavé povídání a nevšední hostinu.

Díky!

Naše názory:

Majda:

Něco mně nechutnalo, něco bylo opravdu dobré. Měla jsem radost, že jsem překonala strach v sobě.

Toník:

Sice mě jídlo moc nenadchlo, přišlo mi příliš normální. Klidně bych ho vydržel jíst pořád. Ochutnávka byla velká zábava. Pan učitel byl super!

Sába:

Přišlo mi, že všechno mělo stejnou chuť. Musela jsem překonat zábrany v sobě, protože mně vadily nožičky. Ale dala jsem to! Hostina byla dobrá, ale i trochu zvláštní.

Natka:

Kreveta měla nejhorší chuť. Vše bych snědla, ale krevetu jsem nedala.

Lukáš:

Já jsem ochutnal pět vzorků. Nejlepší byl moučný červ. Nejhorší bylo odlupování křidélek, to mi vadilo!

Krista:

Moc mně to nechutnalo. V budoucnu se tím nechci živit.