Kocour v botách

19.1.2023 - Jindra Němečková
Kocour v botách

18.1. Kocour v botách

(hraje loutkové divadlo Buchty a loutky)

Kdo jsou Buchty a loutky?

Buchty a loutky je nezávislé alternativní loutkové divadlo, hrající pro děti i dospělé.

Byly založeny čerstvými absolventy loutkářské katedry DAMU. Od té doby mají za sebou 60 divadelních premiér pro dospělé i děti, loutkové a animované filmy a klipy, mnoho jednorázových projektů v oblasti netradičního divadla, hudby, výtvarného umění.

V současné době Buchty a loutky hrají pravidelně jako stálý host ve Studiu Švandova divadla na Smíchově v Praze.

Odehrají okolo 250 představení ročně po celých Čechách a v zahraničí.

Buchty a loutky klasické tituly i vlastní autorskou tvorbu zpracovávají s nadhledem a nezaměnitelným humorem, s osobitým důrazem na výtvarnou stránku.

Od dob svého vzniku, kdy Buchty a loutky rozvířily vody českého loutkového divadla, svými dnes již kultovními inscenacemi jednoznačně patří k divadelní špičce nejen v Čechách, ale i za hranicemi.

Představení Kocour v botách volně navazuje na motivy knihy Charlese Perraulta. Žili, byli tři bratři, kterým tatínek zanechal dědictví. Nejstarší syn dostal mlýn, prostřední peníze a na nejmladšího, na toho zbyl jen kocour. Jen obyčejný kocour? Ale pozor, on tak docela obyčejný není, on totiž mluví! A dokáže taky ledacos vymyslet a zařídit, třeba princeznu. Nevěříte?

Jak se nám představení líbilo?

Naty:

Moc se mi líbilo. Jen mě mrzelo, že kocour neměl klobouk.

Vojta:

Nejvíce se mi líbilo, jak se zlí bratři spolu prali. To bylo bezva.

Sába:

Mně se to líbilo středně, protože se mi víc líbí, když hrají lidé.

Tonda:

Divadlo se mi nelíbilo. Lepší je, když hrají herci. Taky mě štvalo, že kocour neměl klobouk ani kord.

Matěj:

Já jsem byl nadšený, nejlepší byly bitvy bratrů o dědictví.

Majda:

Loutkové představení se mi nelíbilo. Mám raději, když hrají lidé. Vadilo mně, že kocour nemá klobouk. Nuda!

Lukáš H.:

Naštvalo mě, že kocour neměl meč a nebojoval. Hrozný byl kocourův hlas.

Michal:

Nelíbil se mi obr. Vypadal jako přerostlé mimino!