Mravenčí stezkou

Mravenčí stezkou

30.1.  Mravenčí stezkou

(Ekocentrum Koniklec)

Vše začalo motivační hrou „Mravenčí cestička,“ která byla založena na spolupráci všech dětí. Dále jsme si ujasnili, co už o mravencích víme, a co naopak chceme ještě zjistit.

První část programu se věnovala životu v mraveništi během roku, včetně rozdělení mravenců do kast.

Ve druhé části jsme si vyzkoušeli, jak mravenci komunikují, dozvěděli jsme se, čím jsou ohroženi a jak je můžeme chránit.  V další verzi programu si děti  zahrály simulační hru na život v mraveništi.  Zjistili jsme, jak vypadá mraveniště uvnitř a kdo všechno tam s mravenci žije.

Naše ohlasy:

Míša:

Lektoři byli na nás moc hodní. Nejvíce se mi líbila hra, v které jsme se museli chovat jako mravenci – nemluvit, kde jsme s druhým družstvem soutěžili o to, kdo si rychleji předá zadané znaky jako v tiché poště.

Kryštof:

Dozvěděli jsme se hodně nového, třeba i to, že si mravenci povídají tykadly. Super byly různé hry. Za mě byla nejlepší znaková pošta.

Matěj:

Zaujala mě hra s plyšovými mravenci a taky co se nám všechno vybaví, když se řekne mravenec. Program byl fajn, hodnotím známkou dva.

Lukáš:

Nejlepší byla hra, kdy jsme hráli divadlo a museli jsme předvádět práci mravenců.

David:

Líbilo se mi hraní divadla, bylo to legrační. Celkově vše bylo super.

Anička:

Mně se hodně líbilo hledání papírových mravenců.

Kristina:

Nejlepší byla hra předávání mravence. Ta mě pobavila.

Sabča:

Výborná byla znaková pošta, ta byla moc fajn. I lektoři byli hodní. Jen mě naštval Matěj, protože si při hře hledání kartiček vybral žlutou barvu a tu já nesnáším.

Majda:

Naučila jsem se hodně věcí o mravencích. Super bylo hraní divadla a hledání kartiček.

Vaneska:

Nejlepší bylo hledání kartiček, znaková pošta a divadlo. Dnešní akce se povedla.

Natka:

Konečně vím, jak vypadá mravenec. Docela jsem se toho obrázku bála. Nejlepší byla hra, co se nám vybaví, když se řekne slovo mravenec a taky znaková pošta. Program byl dobrý a velice vtipný.