Preventivní program

24.11.2022 - Jindra Němečková
Preventivní program

23. – 28.11.  Preventivní program Městské policie Praha pro Pražany

Již několik let naší školu navštěvuje Městská policie s preventivním programem  Preventivní program probíhá napříč všemi třídami 1. stupně. Program je v každé třídě přizpůsoben věku dětí.

Co se děti naučily a jaké vědomosti si upevnily?

Velká pozornost je kladena na problematiku bezpečného chování, a to například v situacích: sám doma, sám na ulici, jak jednat při setkání s cizími lidmi, jak se chovat, když jsem svědkem trestného činu. Která důležitá telefonní čísla bych měl znát.

Děti si upevňují zásady bezpečného chování v silničním provozu. Dozví se, jak a na jakých místech mohou přecházet, kdo má na přechodu pro chodce přednost, co mají udělat, než vkročí na zebru. Žáčci si také zopakují důležité dopravní značky, které by měli znát.

A jak se nám program líbil?

Sabča:

Nejvíce se mi líbilo, když jsme před tabulí chodili jako na přechodu. Myslím si, že bezpečnost je velice důležitá, aby se nám nic nestalo!

Michal:

Líbilo se mi přecházení vozovky a taky jak pan policista opravoval naše chyby.

Natka:

Program byl bezva, pan policista uměl hezky povídat.

Majda:

Mně se moc líbilo, že za správnou odpověď jsme dostali odměnu. Já jsem dostala miniaturní dopravní značku ke klíčům.

Kristína:

Super bylo přecházení!

Matyáš:

Mně se taky moc líbilo. Umět správně přecházet je důležité.

Tonda:

Mně se nelíbily dvě věci:

1. S programem tady byla městská policie. To mně vadilo!
  2. Chtěl jsem tady svého tátu, který je u státní policie.