Preventivní program

30.11.2023 - Jindra Němečková
Preventivní program

21. 11. Běžné závislosti I. blok

(preventivní program střediska Drop In)

Cílem programu je zvýšení dostupnosti všeobecné primární prevence pro žáky.  Důraz se klade na prevenci v oblasti závislostního chování (adiktologie).

Program se zaměřuje na zvýšení informovanosti o závislostech a jejich důsledcích. Během programu  si žáci nenásilnou formou upevnili protidrogové postoje.

Naše ohlasy:

Vanesa:

Bavilo mě to, nejvíce práce ve skupinách. Mám jeden problém, že jsem se nedostala vůbec ke slovu, nikdo mě za celou dobu nevyvolal.

Nasťa:

Mě taky nikdo nevyvolal. Dobré bylo, že jsme odpovídali na otázky, které se mi líbily.

Majda:

Nejvíce mě poučilo pracování ve skupinách Nutí mě to nejvíce myslet. Program hodnotím velice kladně.

Natka:

Vše jsem věděla, ale ve skupinkách se mně pracovalo dobře. Je důležité umět si zdraví chránit.

Matyáš:

Nejvíce se mi líbila pyramida. Dozvěděli jsme se, co je v životě pro nás důležité a co méně. Nelíbila se mi práce ve skupině, protože někteří spolužáci hodně mluvili.

Kryštof:

Naučil jsem se, co je pro tělo nejzdravější a co naopak ne. Program hodnotím kladně, dávám palec nahoru.