Preventivní program

1.3.2024 - Jindra Němečková
Preventivní program

1.3. Preventivní program Městské policie Praha pro Pražany

Již několik let naší školu navštěvuje Městská policie s preventivním programem  Preventivní program probíhá napříč všemi třídami 1. stupně. Program je v každé třídě přizpůsoben věku dětí.

Co se děti naučily a jaké vědomosti si upevnily?

Velká pozornost je kladena na problematiku bezpečného chování, a to například v situacích: sám doma, sám na ulici, jak jednat při setkání s cizími lidmi, jak se chovat, když jsem svědkem trestného činu. Která důležitá telefonní čísla bych měl znát.

Děti si upevňují zásady bezpečného chování v silničním provozu. Dozví se, jak a na jakých místech mohou přecházet, kdo má na přechodu pro chodce přednost, co mají udělat, než vkročí na zebru.

Naše třída si letos upevnila vědomosti o dopravních značkách. Zopakovali jsme si ty, které už známe a zároveň jsme se naučili i spoustu nových.

Naše názory:

Majda:

Pan policajt byl sympatický, dozvěděli jsme se od něj hodně nových informací o dopravních značkách. Za mě má prevence smysl, protože může zachránit i život. Programu dávám známku 1.

Natka:

Bylo dobré při pořadu dávat pozor, protože jsme se naučili hodně značek. Kdo z dětí zrovna  pozor nedával, může být i ohrožen na životě. Proto doporučuji všem, ať se značky naučí!

Maty:

Naučili jsme se, do jakých skupin se značky rozdělují. Pan byl hodný a odměny za aktivitu taky byly fajn. Dávám 1!

Lukáš:

Líbilo se mi to. Pan policista byl sympatický. Jenom mě štvalo, že v každé větě opakoval slovo prostě!

Kryštof:

Program se mi líbil, ten byl za 1. Sobě dávám mínus, protože jsem neudržel pozornost.

Toník:

Za své odpovědi jsem dostal odměnu pouze pro moji sestru a to mě štve. Druhé mínus dávám za to, že se opakovaly pouze značky a už nic jiného.

Velké plus dávám za to, že jsme přišli o hodinu matiky.

Matěj:

Nelíbí se mi, že nebyla kvůli preventivnímu programu hodina matematiky, která mě baví. Pořad měl smysl, naučil jsem se značky, které jsem ještě neznal. Známka 1!

Kristí:

Program o značkách byl fajn. Já jich totiž moc nepoznám. Dávám jedničku. K programu nic negativního nemám.