Škola budoucnosti

20.4.2023 - Jindra Němečková
Škola budoucnosti

Protože se kvapem blíží 90. výročí vzniku naší školy, dostali žáci úkol napsat, jak si představují školu za 90 let.

A jak si ji představují někteří z nás?

V budoucnu bude škola vypadat úplně jinak.

Například v jídelnách budou dávat jídlo roboti. V chodbách, místo toho, aby děti chodily pěšky, budou mechanické pásy, které budou fungovat do dvaceti hodin každý den.

Děti budou mít čipy, které je dopraví ke škole. Žáci si budou vybírat, kdy chtějí jít domů. K tomu bude stačit, když hodí čip na zem a bude to!

Na každý předmět si vyberou učitele, který jim bude vyhovovat.

Matyáš

Žáci by jezdili do školy na pásech. Při příchodu do školy musí pípnout čipem, že už jsou v budově. Dojedou ke skříňkám, pípnou a skříňka se otevře.

Ve třídě si sednou na své místo, pípnou a vznesou se jim lavice a židle. Nemusí tahat žádné učení. Stačí stisknout knoflík a mají ho tam.

To bude super život!

Vojta