Sněhová královna

Sněhová královna

4.12. H. Ch. Andersen: Sněhová Královna

(Divadlo Kolowrat)

Známá dánská pohádka vhodná na zimní měsíce.

Sněhová Královna očarovala Káje pomocí jednoho malého střípku z jejího kouzelného zrcadla a uvěznila ho ve svém osamělém světě, kde není místo pro lásku. Gerda se snaží svého přítele Káje najít i navzdory dlouhé pouti k sněhovému království.  Pomůže jí Květinová dáma nebo Havran? Proč musí Finka s Laponkou péct spoustu muffinů, proč Loupežnická dcerka nemá žádné kamarády a princ s princeznou třídí dobré sny od špatných?

Podaří se Gerdě zachránit Káje?

Naše názory:

Vojta:

Mně se představení nelíbilo, protože bylo smutné. Herci hráli dobře, ale představení bylo dost krátké.

Matyáš:

Při hře se každých pět minut zhasínala světla. To se mně vůbec nelíbilo! Vtipná byla postava synka myslivce. Líbilo se mi, jak pořád poskakoval. Hodnotil bych devět z deseti bodů.

Natka:

Nebylo to moc o sněhové královně. Byla tam pořád jen Gerta, která hledala Káje. Představení bylo vtipné a vhodné pro děti.

Tonda:

Podle mě to bylo dobré. Líbil se mi myslivcův syn. Výborné byly i písničky, které byly v celém představení.

Nasťa:

Mně se moc líbilo, jak synek ukazoval své hračky. Nelíbilo se mi, že v představení bylo hodně zpěvu.

Míša:

Líbily se mi vtipy soba. Jinak mě nic nenadchlo.

Sabča:

Celkově se mi moc divadlo líbilo. Bylo vtipné, skvělé. Herci hráli dobře. Jsem ráda, že vše dobře dopadlo.