12.9.2023 - Ivana Hrušková

HODNOCENÍ V PŘEDMĚTU HUDEBNÍ VÝCHOVA A VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Obecná pravidla:

• známky při průběžném hodnocení mají váhu 1
  • na vysvědčení hodnotíme známkou; výsledná známka na vysvědčení není průměrnou hodnotou známek získaných v průběhu pololetí, ale vyjadřuje dosaženou úroveň znalostí, dovedností a postojů žáka s přihlédnutím k jeho píli
  • v 1. a 3. čtvrtletí lze hodnotit slovní škálou, a to následovně:

Ú – Pracoval/a úspěšně – žák je připraven na hodinu, plní zadané úkoly, v hodinách je aktivní, účastní se skupinových aktivit, pokud jsou ve výuce organizovány, uzná svojí roli v dané pracovní skupině a odpovědně k této roli přistupuje.

P – Pracoval/a –žák bývá většinou na hodinu připraven, plní zadané úkoly, přesto svoji práci občas neodevzdá či neodevzdá v určeném termínu, v hodinách spolupracuje s různou intenzitou, účastní se skupinových aktivit, pokud jsou ve výuce organizovány, ne vždy však uzná svojí roli v dané skupině, spolupráce není vždy příkladná.

N – Nepracoval/a – žák je často nebo stále nepřipraven na výuku a neplní zadané úkoly, v hodinách nespolupracuje, při skupinových aktivitách přijímá určenou roli s nechutí nebo se skupinových aktivit neúčastní. Spolupráce s ním je obtížná.

HODNOCENÍ HV A VV

• Aktivita v hodinách
  • Spolupráce v hodinách
  • Plnění skupinových i individuálních úkolů – aktivní přístup k plnění zadané práce
  • Vedení pracovního sešitu
  • Domácí příprava (pomůcky), úkoly

Kritéria hodnocení ČJ, M, ČvS pro školní rok 2023/24

Společná kritéria hodnocení pro 4. a 5. roč (ČJ, M, ČvS):

váha 2: písemné testy hodnocené v %

váha 1: ověřování znalostí písemnou a ústní formou

aktivní účast v hodinách

plnění individuálních i skupinových úkolů

vedení sešitů, portfolia a pracovních sešitů

aktivní přístup k plnění zadané práce

příprava na hodinu (pomůcky)

domácí příprava

udržování pořádku na pracovním místě

samostatné vyhledávání informací – encyklopedie, internet

Čj – vedení čtenářského deníku, minimálně 3 přečtené a zapsané knihy, prezentace četby 1x za pololetí

ČvS – vypracování a prezentace zadaných referátů

Hodnocení všech kritérií nemusí být zaznamenáno v Bakalářích. Výsledná známka na vysvědčení není průměrnou hodnotou známek získaných v průběhu pololetí, ale vyjadřuje dosaženou úroveň znalostí, dovedností a postojů žáka s přihlédnutím k jeho píli.

Kritéria hodnocení v předmětu anglický jazyk v roce 2023/24

Váha známky 2

• kontrolní písemný test za každou ukončenou lekci (Unit) – prověřuje znalost probrané gramatiky a slovní zásoby a dovednosti – poslech a čtení s porozuměním

Váha známky 1

• práce v hodině – aktivita, spolupráce ve dvojicích, ve skupinách
  • písemný test menšího rozsahu – slovní zásoba, jednotlivé gramatické jevy, poslechové testy
  • ústní zkoušení - vyprávění/prezentace, rozhovory/scénky
  • čtení
  • domácí příprava - práce v e-cvičebnici, v pracovním sešitě apod.
  • projekty

Kritéria hodnocení TV

Výborně – Žák si plní své povinnosti, řídí se pokyny vyučujícího Tv, chápe smysl všech částí vyučovací hodiny (rozcvičení, nástup, …), pravidelně nosí cvičební úbor včetně vhodné obuvi, chová se jako sportovec (v zásadách fair play), snaží se o zlepšení vlastních výkonů. Respektuje své spolužáky i učitele a dodržuje zásady bezpečnosti

Chvalitebně - Žák si většinou plní své povinnosti, má někdy problém soustředit se pouze na sebe a pokyny vyučujícího, někdy se nechá rozptylovat při rozcvičení nebo ostatních činnostech, občas zapomene cvičební úbor a vhodnou obuv. Jeho výkony ho občas zajímají pouze v činnostech, které ho baví.

Dobře – Sport pro žáka není to pravé. Často zapomíná cvičební úbor nebo vhodnou obuv. Zlepšení jeho vlastních výkonů ho příliš nezajímá. Nerozumí příliš smyslu rozcvičení ani ostatních činností při hodině. Jeho zájem o dění při vyučování i zlepšení jeho vlastních výkonů není příliš velké.

Dostatečně – Nejen, že žák často zapomíná cvičební úbor nebo vhodnou obuv, ale i jeho přístup k hodinám Tv není na požadované úrovni. Cvičí s velkou nechutí k veškerým pohybovým aktivitám a často pouze na příkaz učitele Tv. Neuznává ani nutnost respektovat pravidla sportovního a slušného chování.