Kritéria hodnocení HV, VV pro školní rok 2023/24

HODNOCENÍ V PŘEDMĚTU HUDEBNÍ VÝCHOVA A VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Obecná pravidla:

• známky při průběžném hodnocení mají váhu 1
  • na vysvědčení hodnotíme známkou; výsledná známka na vysvědčení není průměrnou hodnotou známek získaných v průběhu pololetí, ale vyjadřuje dosaženou úroveň znalostí, dovedností a postojů žáka s přihlédnutím k jeho píli
  • v 1. a 3. čtvrtletí lze hodnotit slovní škálou, a to následovně:

Ú – Pracoval/a úspěšně – žák je připraven na hodinu, plní zadané úkoly, v hodinách je aktivní, účastní se skupinových aktivit, pokud jsou ve výuce organizovány, uzná svojí roli v dané pracovní skupině a odpovědně k této roli přistupuje.

P – Pracoval/a –žák bývá většinou na hodinu připraven, plní zadané úkoly, přesto svoji práci občas neodevzdá či neodevzdá v určeném termínu, v hodinách spolupracuje s různou intenzitou, účastní se skupinových aktivit, pokud jsou ve výuce organizovány, ne vždy však uzná svojí roli v dané skupině, spolupráce není vždy příkladná.

N – Nepracoval/a – žák je často nebo stále nepřipraven na výuku a neplní zadané úkoly, v hodinách nespolupracuje, při skupinových aktivitách přijímá určenou roli s nechutí nebo se skupinových aktivit neúčastní. Spolupráce s ním je obtížná.

HODNOCENÍ HV A VV

• Aktivita v hodinách
  • Spolupráce v hodinách
  • Plnění skupinových i individuálních úkolů – aktivní přístup k plnění zadané práce