Adventní putovní 5. dopis

8.12.2023 - Blanka Zirnsáková

Konečně se skřítkové rozhodli, že je čas přestat vyvádět lumpárny a budou už jen pomáhat. A tak si řekli, že společně upečou perníčky, ale zjistili, že nemají med a hned je napadlo, na koho by se s prosbou o pomoc mohli obrátit.

Je to takový starší pán, co mu jako dítěti na obličej usedl roj včel. Včelky mu neublížily, ale krmily ho právě medem. Tenhle muž se stal později biskupem a po smrti dokonce svatým a patronem včelařů.

Jenže jak on se jmenoval? Skřítci si nemohli vzpomenout. Dokonce se jeho jméno pokoušeli najít i v knížkách na poličce a pěkně je u toho rozházeli, ale nepomohlo to.

Děti měly za úkol vyluštit jméno patrona - Ambrož